Patron 10.000 Çalışanına Tatil Hediye Etti

Riskten korunma firması patronu 10.000 çalışanını aileleriyle birlikte gidebilecekleri tatil ile ödüllendirdi.

Disneyland tatili kazanan çalışanlar

Hediye Tatil

10 Aralık 2022 tarihli sozcu.com.tr sitesindeki haber bir patronunun çalışanlarına yaptığı büyük jestten bahsediyor. Haber riskten korunma firması Citadel'in kurucusu Ken Griffin’in, şirketi için kazançlı bir yılın ardından 10 bin çalışanını, aileleriyle birlikte gidebilecekleri bir Disney World tatili ile ödüllendirdiğini bildiriyor. Bonkör patron ile ilgili haber şöyle;

Milyarder patron, ABD'nin Florida eyaletindeki Walt Disney World’de üç günlük bir tatil geçirmeleri için çalışanlarından ve ailelerinden 10 bin kişiye fon ayırdı. Citadel’in kurucusunun bu jestinin nedeni ise şirketin kârlılık açısından rekor bir yıl geçirmesiydi.

Şirketin sözcüsü Zia Ahmed, Griffin’in New York, Houston, Paris ve Zürih’teki ofislerindeki çalışanların Orlando’ya uçmalarını sağlayan uçak biletlerini karşıladığını da söyledi. Walt Disney World, Coldplay ve Carly Rae Jepsen’in performans sergilediği ve şirketin kendi istediği şekilde kullanması için özel olarak açılacak.

Kazançlı Bir Yılın Ardından

New York Post’a konuşan Griffin, “Sadece tarihimizin değil, finans tarihinin de en sıra dışı ekibini kurduk. Önümüzde inanılmaz bir gelecek var ve sabırsızlıkla bekliyorum” dedi. Forbes Zenginler Listesi’ne göre Griffin’in yaklaşık 31.7 milyar dolar değerinde bir serveti olduğuna inanılıyor ki bu da onu dünyanın en zengin 40. kişisi yapıyor.

Diyebilirsiniz ki bu kadar kazançlı bir yılın, bunca zenginliğin neticesinde patronun çalışanlarını ödüllendirmesi gayet normal. Ancak yılı kazançla kapatan her firmanın çalışanlarına böyle yaklaşmadığını biliyoruz. Değil ödül, pek çok yönetsel hatanın yaşandığını da duyuyoruz. Bu yüzden haber oldukça güzel bir örnek.

Gelin biz bu güzel yazıyı daha önce paylaştığımız, çalışanlarına milyon dolarlık ikramiye dağıtan patron, kendi maaşından kesip çalışanlarına dağıtan CEO haberlerini de hatırlayarak sonlandıralım.