Bonkör Patron

Türkiye’den bir patron çalışanlarına nadir görülmüş cömertlikle milyonlarca liralık promosyon verdi.

Banka promosyonu alan çalışanlar

İyi Uygulamalar

İyi yönetim uygulamalarını yazmayı çok seviyorum. Hele de çalışanlara cömert davranan yönetimleri. Yazayım duyurayım ki diğer kurumlar da haberdar olsun, örnek alınsın, çoğalsın.

Bu konuda şimdiye kadar verdiğim haberlerin hepsi yurt dışından oldu. Mesela çalışanlarına evler arabalar hediye eden patron Hindistan’dan bir örnek. Kendi maaşından kesip çalışanlarına dağıtan CEO ABD’den bir örnek. Milyon dolarlık ikramiye dağıtan patron da yine ABD’den.

Şimdi de bizden bir örnek. Bu aralar bolca konuşulan banka promosyonları ile ilgili bir haber. 4 Kasım 2022 tarihli denizlionlinehaber.com.tr sitesinin “Denizli’de patrondan çalışanlarına görülmemiş jest” başlıklı haberi okuyanın yüzünü gülümsetiyor.

Milyonlarca Liralık Promosyon

Haber şöyle diyor;

“Denizli’nin büyük tekstil firmalarından birinin sahibi olan, birçok kez vergi rekortmenliğine imza atan ve örnek işadamı tavırlarıyla dikkat çeken Denizli’de ilk kez 650 çalışanını ücretli izine çıkaran Gökhan Tekstil’in sahibi Ahmet Gökşin’in, yine çalışanlarını düşünerek bankadan gelen promosyonu çalışanlarına dağıttı. İş insanı Gökşin, banka ile yapılan anlaşma ile gelen 10 milyon liralık promosyonun tamamını çalışanlarına verdi.

"Zaten çalışanın hakkı" "Olması gereken bir uygulama" diye düşünenler de var tabii. Ancak işverenin bu parayı kendisi için kullandığı sürüyle örneğin içinde, Gökhan Tekstil'in yaklaşımı oldukça kıymetli. Google’da şöyle bir bakındım, ancak haberin henüz ulusal basına yansımamış olduğunu gördüm. Umuyorum daha çok yerde paylaşılır.

Denizli’li Gökhan Tekstil firması takdiri hak ediyor. Çalışana değer veren bu kıymetli yaklaşımının tüm kurumların dikkatini çekmesi dileğiyle.