Çalışanlarına 29 Maaş İkramiye Veren Yüce Patron

Ne enflasyon, ne döviz kuru, ne de yüksek maliyet dinlemeyen Türk patron yaptı yapacağını. Çalışanlarına 29 maaş ikramiye vererek, onlara bayram gelmeden bayram yaptırdı.

Ahmet Yüce

İyi Uygulamalar

Duyurmaktan en hoşlandığım haberler çalışan refahını gözeten uygulamalar. Birkaç ay önce Adidas çalışanlarına üç ayda bir zam yapıyor haberini paylaşmıştım. Kendi ülkemizden verebildiğim bu örnekler, global örneklere göre beni daha da mutlu ediyor. Bu minvalde Yapı Kredi’nin çalışanlarına rekor yılbaşı ikramiyesi verdiği haberini de keyifle paylaşmıştım.

Geçtiğimiz yıl çalışanlarına 25 maaş ikramiye veren Türk patron, bu yıl yine kendi rekorunu kırdı. Basında pek çok mecrada yer alan habere 05.03.2024 tarihli finans.mynet.com sitesinin haberiyle bakalım:

İkramiyeler Hesaplara Yattı

Geçen yıl çalışanlarına verdiği 25 maaş ikramiye ile gündemden düşmeyen Skoda'nın Türkiye Distribütörü, Yüce Auto'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce'den yeni bir hamle geldi. Yüce bu yıl çalışanlarına 29 maaş ikramiye verdi.

Patronlar Dünyası'ndan Toygun Atilla'nın haberine göre, çalışanların 2023 yılı ikramiyeleri açıklandı ve 29 maaş ikramiye 4 Mart 2024’te hesaplara yatırıldı. Kincentric Best Employers kapsamında 35 şirketle birlikte 'En İyi İş Yeri" ödülünü aldı. Çalışan memnuniyetinin öncelendiği bu ödülü Yüce Otomotiv dördüncü kez kazandı.

"Kazancım Elverdiği Sürece İkramiye Vereceğim"

15 yıldır çalışma arkadaşlarına ikramiye veren Ahmet Yüce, geçtiğimiz yıl gündem olan 25 maaş ikramiye için de "Lütfen bana bundan sonra ne kadar ikramiye verdiğimi sorma. Ömrüm yettiği, kazancım elverdiği sürece iş arkadaşlarıma ikramiye vereceğim. Sadece bunu bil" açıklamasını yapmıştı.

Yüce, 'patron' kelimesinden hoşlanmadığını belirterek, "İyi patron olunmaz, iyi insan olunur. Kendine "patron" diyenlere yegane tavsiyem şudur: Önce iyi insan olmayı becerin. Sonra her şey olursunuz" demişti.

Alkışlıyoruz ve örnek olmasını diliyoruz.