Çalışanlarına 25 Maaş İkramiye Veren Türk Patron

Türk iş insanı çalışanlarına 25 maaş ikramiye dağıtarak ‘Alem patron görsün’ dedirtti.  

Ahmet Yüce

Değer Bilen Türk Patron

Çalışanın değerini bilen yönetim haberlerini paylaşmak ne keyifli. 10.000 çalışanına tatil hediye eden patron haberini keyifle paylaşmıştım. Başka bir yazıda 'Patron gerçekten çıldırmış olmalı' başlığıyla yeni mezunlara 80 bin dolar maaş ödeyeceğini açıklayan yönetici haberini paylaşmıştım. Bu kez paylaşacağım haber bizden, tıpkı bonkör patron yazısında olduğu gibi.

2022’nin son ayında Çek otomotiv üreticisi Skoda'nın Türkiye temsilcisi Yüce Auto'nun çalışanlarına verdiği 25 maaş ikramiye iddiası bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu.

Haber gazeteci Emre Özpeynirci'nin sosyal medya hesabından duyuldu. Bu iddia hakkında Habertürk'e konuşan Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, iddiaları doğruladı. Haberin detayları 28.12.2022 tarihli haberturk.com sitesinden özetle şöyle:

25 Maaş İkramiye Normal

Yüce, yaptıklarının normal olduğunu belirterek, "Bütün işverenlerin çalışanlarına haklarını zaten vermesi lazım. Açıkçası bunun bu kadar gündem olmasına da hayret ettim. Sonuçta çalışanlarımızın hakkını verdik" dedi.

Yüce Auto'nun 120 çalışanının hepsine 25 maaş ikramiye verdiklerini aktaran Ahmet Yüce, "Çalışanlarımız bizim her şeyimiz, ailemiz. Başarımızın altında çalışanlarımızın emekleri var. Bu yıl işlerimiz yolunda gitti ve böyle bir karar aldık" ifadelerini kullandı.

Ahmet Yüce, Yüce Auto'nun ortağı olan Doğuş Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile konuşarak söz konusu kararı aldıklarını da anlatarak, "Bizim yaptığımız gayet normal bir şey. Geçen yıl da çalışanlarımıza 15 maaş ikramiye vermiştik" diye konuştu.

Tüm çalışanlara, bu kadar ikramiye dağıtıp ‘Yaptığımız gayet normal’ diyebilen patronlar diliyorum.