son yazılar

Nurdan Akalın Terazi                           

Öğrenim hayatım; Fen Lisesi, İşletme lisans ve Londra’da İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine yüksek lisansla gelişti. Çalışma tabanlı olarak hazırladığım yüksek lisans tez konum Yönetim Gelişimi üzerineydi.

Çalışma hayatım; Tüyap A.Ş.de başladı ve sırasıyla, Bayer Türk Health Care, Vestel A.Ş. ve PDR Group-TMI Türkiye’de devam etti. Bu aşamalarda yüzlerce mülakat yapıp, binlerce kişiye eğitim verdim. Eğitim Danışmanlığı sürecinde “İnsan Kaynakları Gelişim Programı” “Yapılandırılmış Davranışsal Mülakat” ve “Temel Mülakat Teknikleri” gibi programlar geliştirdim. Bu dönemde mülakat ve İnsan Kaynakları konuları ile ilgili verdiğim eğitimlere ilave olarak Eğiticinin Eğitimi, Sunuş Becerileri, İletişim Becerileri eğitimleri de yer almaktadır. Halen Masters Training bünyesinde çalışmalarıma devam ediyorum.

Yazdıklarım; Mayıs 2011’de Mülakat Ustalık İster isimli kitabım yayımlandı. Aynı yıl Avrupa İnsan Yönetimi Kongresinde Mülakat Ustalık İster isimli çalıştay düzenledim.

Gönüllü Çalışmalarım; Her zaman çok önemsediğim, mutlaka zaman ayırmaya çalıştığım gönüllü çalışmalar benim için insan olmanın bir vergisi. Geçmişte Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Umut Çocukları Vakfı, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ve Yenibir Lider Derneğinin de aralarında bulunduğu pek çok vakıf ve dernekle birlikte çalıştım. Üniversite öğrencilerine gönüllü koçluk hizmeti verdim. Hala büyük bir zevkle gönüllü çalışmalarıma devam ediyorum.

Öğrenme ve Gelişim; Hayatımın en heyecan verici yönü. Her günün, her anın yeni bir öğrenme ve tekamül fırsatı olması beni çok heyecanlandırıyor. Gelişim sürecime katkı sağlayacağı inancıyla 
Uluslararası Koçluk Federasyonuna (ICF) akredite Gestalt koçluk eğitimini tamamlayıp, çalışmalarım içerisine bireysel koçluğu da ilave etmekten son derece mutluyum.