Hedefler Gerçekleşmezse Kafanıza Sıkarım!

Banka müdürü güvenlik görevlisinden aldığı silahı çalışanının kafasına dayayıp bu cümleyi kuruyor, sonra da şaşkına çeviren bir savunma yapıyor…

Çalışanı tehdit

Sıra Dışı Bir Olay

Gelin 11.06.2021 tarihli www.hurriyet.com.tr ‘deki bir habere bakalım. Ofiste baskı ortamı mı, saçmalık mı, dozu kaçmış şaka mı siz karar verin.  Haberde Kahramanmaraş’ta, müşteri hizmetleri uzmanının başına silah dayadığı iddiasıyla banka müdürünün beş yıla kadar hapsinin istendiğini yazıyor.

Yazılanları özetle aktarıyorum:

Olay 22 Temmuz 2020’de özel bir bankanın Kahramanmaraş şubesindeki kasa dairesinde meydana geldi. Müşteri hizmetleri uzmanı kasa kapısının yanında duvara yaslanmış halde beklerken banka müdürü güvenlik görevlisinin silahını alıp başına dayadı. Müşteri Hizmetleri Uzmanı başını çevirerek namludan uzak durmaya çalışırken, müdür silahı indirip güvenlik görevlisine verdi.

Olayın ardından çalışan müdüründen şikayetçi oldu, bankada can güvenliğinin olmadığını gerekçe göstererek iş akdini de feshetti. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma sonunda bankayla ilişiği kesilen eski müdür hakkında beş yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Şakacı Biri

Tanık olarak dinlenen bankanın güvenlik görevlisi: “Müdürümüz genellikle personele şaka yapardı, bazen şakanın dozu kaçabilirdi” dedi.

Sanık banka müdürünün avukatı “Müvekkilim insan ilişkilerinde sürekli şakavari hareket etmektedir, hatta bu nedenle mesleğinde yükselmiştir” dedi.

İsteyenler ilgili mecradan haberi detaylı okuyabilir. Şimdiye kadar yetişkin görünümlü ergen yöneticiler tarafından pek çok yönetsel hata yapıldığına tanık olduk. Çalışanlar sadece aralarında konuşuyor diye “Burası bir iş yeri ciddiyet lütfen” diye abartılı tepki gösteren yönetici duydum. Ancak böyle bir vakayı ilk kez duyuyorum ve bu sıra dışı olayın yorumunu size bırakıyorum.